Základy péče o pleť

Milé klientky,

dnešní doba je uspěchaná, a ačkoliv by si každá z nás přála návštěvy salonu klidně neustále, harmonogram dne nám to většinou neumožní. Rozhodly jsme se Vás nově začít zásobovat informacemi i na webu, a pokud se přeci jen objeví otázka, která zde nebude zodpovězená, můžete se nás přijít zeptat přímo do salonu.
Častokrát Vaše dotazy směřují na základní péči o pleť. Jak se mám každý den o pleť starat? Jaké produkty používat? Čistit večer, nebo i ráno? Zdravá a vyživená pleť je základem, bez kterého nemůže vzniknout dokonalý makeup.

(Čistící mléko Phyris pro všechny typy pleti)

Každé ráno je důležité pleť vyčistit. Přes noc se na pleti usazují nečistoty, které je důležité odstranit. Co přesně na pleť použít je individuální a záleží hlavně na typu Vaší pleti. Čím dál oblíbenější jsou čistící gely nebo pěny, můžeme ale doporučit i klasická čistící mléka nebo krémy. Tímto prvním krokem pleť očistíme od veškerých nečistot a zároveň otevřeme póry.

V druhém kroku musíme póry zase zavřít. Použijeme tonikum, které pleť dočistí. Na rozdíl od gelů či krému tonikum čistí pleť od jiných nečistot, proto je důležité na něj nezapomínat.

(Hydratační tonikum bez alkoholu pro všechny typy pleti)

Dalším bodem je sérum. Ne každá z nás ho využívá, rozhodně ale pleti prospěje a bude jí krásně hýčkat. Séra obsahují mnoho vitamínů a látek, které dokáží pleť zlepšit a vyživovat za velmi krátkou dobu.

(Hydratační sérum s kyselinou hyaluronovou)

Před odchodem z domova nebo nanášením make-upu nezapomeňte na krém. Je důležité pleť hydratovat, ať už je suchá či sebevíc mastná. Opět je ale velmi důležité vybírat krém podle typu pleti.

(Intenzivní hydratační krém pro velice suchou pleť)

Večerní péče o pleť je důležitá a každá z nás by si měla zapamatovat, že ať už bude sebevíc unavená, návštěvu koupelny a speciálně odlíčení by neměla nechávat na ráno. Možná tento způsob na oko funguje – ráno se probudíme a make-up už nikde nemáme, zanášíme si do pleti ale mnoho nečistot, ucpáváme póry apod.

Jako první tedy očistěte oči a okolí. Existují speciální odličovače očního make-upu, které jsou právě mnohem vhodnější, a koupí rozhodně neprohloupíte. Pak pokračujeme stejně, jako ráno – pleť vyčistíme, tonizujeme a případně dodáme sérum.

(Chladivý gel pro dokonalé odlíčení očního okolí)

Posledním bodem je opět hydratace. Můžeme použít buď krém, který používáme ráno, nebo si pořídit speciální, který je určený přímo pro noční péči. Takové krémy mají bohatší texturu a jsou hutnější, takže pleti poskytnou lepší výživu po dobu, kdy pleť přes noc odpočívá.

(Noční hydratační krém)

U nás v salónu s Vámi kosmetička při první návštěvě vytvoří analýzu pleti, ve které jsou napsané veškeré informace o Vaší pleti. Díky ní Vám můžeme nakombinovat a stanovit ideální péči o pleť od některé z našich značek, které zde propagujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *