Depilace, epilace

Depilační cukrovou pastou odstraňujeme chloupky na jakékoli části těla, depilovat můžeme nohy, horní ret, obočí, obličej, bradu, ruce, podpaží.

Depilace cukrovou pastou je velmi citlivá k pokožce, na depilovaných partiích poznáte, že zčervenání pokožky zmizí velice rychle. Cukrová pasta nestrhává vrchní vrstvu kůže jako teplý vosk. Po cukrové depilaci se můžete opalovat již druhý den a lze na ni přijít i s opálenou pokožkou. Nevadí, když se dostane na jemnou pokožku rtů či intimních partií. Cukrová pasta se může nanést několikrát na stejné místo, dokud se chloupek neodstraní. Pokud máte problémy se zarůstáním chloupků, ekzémy po depilaci voskem, problémy se žilkami, je pro vás cukrová depilace ta pravá.

Cukrová pasta je přírodní, neobsahuje žádné chemické prvky, barvivo či parfém, proto jsou alergické reakce minimální. Její skvělé vlastnosti spočívají ve výběru kvalitních surovin.

Salon Rudolecká

Před depilací dezinfikujeme pokožku tonikem, osušíme a případně zapudrujeme pudrem. Teplou cukrovou pastu naneseme na pokožku proti směru růstu, pasta uvolňuje chloupky z ústí folikulu a chloupky se vytrhávají po směru růstu i s kořínky. Proto je tato depilace méně bolestivá a déle vydrží, než jiné depilační techniky.

Za jak dlouho chloupky narostou?

To je velmi individuální, záleží na hormonální aktivitě a typu chloupků. Obvykle bývá pokožka hladká 2 týdny, poté začnou chloupky vyrůstat a zhruba po měsíci můžete depilaci znovu provést. Někomu chloupky narostou po třech týdnech a někomu až po dvou měsících.

Doporučujeme:

 • nechat před depilací chloupky narůst do délky 5 mm
 • pokud máte na nohou zarostlé chloupky a suchou pokožku udělejte si před depilací peeling
 • nemazat se před depilací tělovým mlékem nebo výživným krémem
 • nepoužívat deodorant na podpaží
 • neopalovat se v den depilace na slunci ani v soláriu
 • nechodit po depilaci tentýž den do bazénu či na koupalištěDepilace pomocí teplého vosku je velmi účinná depilační technika. Oproti depilaci pomocí epilátoru je tato metoda rychlejší, méně bolestivá a nedochází u ní k přetrhávání a zarůstání chloupků. Pokožka je méně podrážděná, chloupky postupně řídnou a zjemňují se.

Pro depilaci používáme vosk nejvyšší kvality, protizánětlivé ošetření pokožky speciálními přípravky před a po depilaci.

Pokud má být depilace opravdu kvalitní, měla by být minimální délka chloupků 5 mm. V opačném případě by mohlo dojít k tomu, že se všechny chloupky na depilační pásky nezachytí, čímž nebude pokožka dokonale hladká.

Bezprostředně po depilaci voskem není vhodné vystavit pokožku slunečním paprskům, chlorované vodě v bazénu ani nepožívat mastný krém, make-up. Dopřejte jí alespoň 24 hodin na zklidnění. Odměnou vám bude hladká a zdravá pokožka bez chloupků.

Pro depilaci intimních míst doporučuji spíše depilaci cukrovou pastou.

První depilace může být velmi bolestivá, dobré je, že chloupky pak rostou měkčí a dají se snadněji vytáhnout. Čím častěji docházíte na depilaci, tím je to snadnější a méně bolestivější. S cílem minimalizovat bolest, jděte do salónu opětovně ve chvíli, kdy chloupky dorůstají do délky 5 mm. Interval návštěv je velmi individuální. Záleží na tom, jak rychle chloupky rostou.

Doporučujeme:

 • nechat před depilací chloupky narůst do délky 5 mm
 • pokud máte na nohou zarostlé chloupky a suchou pokožku udělejte si před depilací peeling
 • nemazat se před depilací tělovým mlékem nebo výživným krémem
 • nepoužívat deodorant na podpaží
 • neopalovat se v den depilace na slunci ani v soláriu
 • nechodit po depilaci tentýž den do bazénu či na koupaliště

Depilace pro muže

Drtivá většina mužů, kteří se rozhodli pro hladkou kůži po celém těle, volí žiletku nebo holicí strojek. Takovýto postup má však několik nevýhod, například velmi krátká trvanlivost, nebo špatná dostupnost zejména zádových partií, kdy muž potřebuje něčí asistenci.

Vhodnějším a trvanlivějším způsobem je depilace teplým voskem. Hladká pokožka po depilaci vydrží zhruba měsíc a pak je vhodné depilaci opakovat. V našem salónu nabízíme mužům depilaci celého těla mimo intimních partií.